A MILITARIZÁLT CSÍKSZEREDA
A városvezetés az elmúlt hetekben két évvel hosszabította meg a városháza északi szárnyát elfoglaló Hargita Megyei Katonai Központ bérleti szerződését, akik teljesen jogtalanul tartozkodnak az épületben.
2011-ben már volt egy olyan döntés, hogy nem lesz szerződés hosszabbítás viszont a Katonai Központ csak nem mozdult a helyszínről.
A törvény értelmében nem a város, hanem a megyei önkormányzat kell felületet biztosítson nekik és ennek az intézménynek nem a városházán és nem ekkora felületen van a helye, annál is inkább, hogy a kötelező sorkatonai szolgálat is megszűnt.
A továbbiakban nagy rendőrségi, katonai és csendőrségi térfoglalás ment és megy végbe a városban.
A szécsenyi katonaság és a Hunyadi János utcai Hadsereg Háza mellett a katonaság 40 hektár területtel rendelkezik az Erdőalján és 10 hektárral Zsögödben. A zsögödi 10 hektárt például teljesen jogtalanul birtokolják mivel az a zsögödi közbírtokosság tulajdona.
A rádióleadó torony és a Hunyadi János utca közelében 5 hektár terület egy 1996-os kormányi rendelettel került a csendörség tulajdonában, amit a csíksomlyói plébánia 1991-től próbál visszaigényelni sikertelenül mivel a csendörség nagy nyomást gyakorol az intézményekre.
Erre az 5 hektár területre laktanyát tervez építeni a csendőrség és ahogyan látom nagyon nagy csend van az ügyben, mindenki próbálja kivonni magát a felelősség alól. 2018-ban oda, jutott a történet hogy a belügyminisztérium nyomásara a
Csíkszereda általános városrendezési tervét (PUG) módosítva zöld területről speciális övezetté jelölték meg azt a bizonyos 5 hektárt a Kalász negyedben és a városvezetés megszavazta a PUG módosított változatát. A belügyminisztérium kizsarolta ezt a döntést, az a PUG, ahol a fent említett 5 hektár zöld területnek volt nyilvánítva érvénytelenné vált egy 2017-es bírósági végzés következtében, így nem bocsáthattak ki építkezési engedélyeket Csíkszeredában. Tehát akkor speciális övezet lett a Kalász negyedi 5 hektár, ahová a csendőrség szolgálati lakásokat, sport pályákat építene illetve egy földalatti lőteret, ráadásul ehhez a várostól nem kell majd építkezési engedélyt kérnie.
Hogy tehette meg a belügyminisztérium ezt a várossal és miért hallgat az RMDSZ? Amikor az építkezések elkezdődnek már nincs vissza út és a csendörségnek van ideje kivárni a legmegfelelőbb időszakot. Látjuk, hogy Székelyföldön jelenleg térfoglalás megy végbe (ortodox egyház, katonaság, csendörség, stb. ) és az ilyen döntések hosszútávon kihatnak városunk jövőjére.
Az 1942-ben épült székely építészeti stílusú régi Hargita szállót is speciális övezetté nyilvánították és egy kormány rendelettel lett a belügyminisztérium tulajdona még a 90-es években, amit nem rég újítottak fel és a Hargita Megyei Csendörség a Márton Áron utcai székhelyét ide fogja áthelyezni hamarosan. Továbbá azt szeretnék, hogy az intézmény a jövőben a Decebal Hargita Megyei Csendőr - felügyelőség nevét viselje és a régi Hargita szálló előtt egy Decebal dák király mellszobrot is terveznek felállítani. Ez pont akkora provokáció mint az 52 betonkereszt az Úz völgyi katonatemetőben ha nem nagyobb!
Ez a militarizált Csíkszereda, ahol nem volt kiállva sok esetben tisztességesen a városért, hiába magyar nemzetiségű a városvezetésnek a 99.99 százaléka...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése